Match No Date Day Timings Teams Ground POOL
1 17-Oct-14 Friday 7:30 PM – 10:30 PM (Opening Match) Capital CMC Kochi Diwans Vs AGL Concord Palakkad Harvesters Oval – 1 Pool B
2 18-Oct-14 Saturday 7:30 PM – 10:30 PM Thumbay Kasargode Leopards Vs Yogi Group Thrissur Dynamites Oval – 1 Pool A
3 18-Oct-14 Saturday 7:30 PM – 10:30 PM One Stop Tourism Kollam Kernels Vs Seven Seas Trivandrum Royals Oval – 2 Pool B
4 22-Oct-14 Wednesday 7:30 PM – 10:30 PM Cricket Lovers Kottayam Crusaders Vs Danube Idukki Spices Oval – 1 Pool A
5 24-Oct-14 Friday 2:30 PM – 5:30 PM Dunes Cuisine Kannur Veerans Vs Rufi Porperties Calicut Zamorins Oval – 2 Pool B
6 24-Oct-14 Friday 2:30 PM – 5:30 PM One Stop Tourism Kollam Kernels Vs AGL Concord Palakkad Harvesters Oval – 1 Pool B
7 24-Oct-14 Friday 6:30 PM – 9:30 PM Thumbay Kasargode Leopards Vs Kaddas- Twin Info Alleppey Ripples Oval – 2 Pool A
8 24-Oct-14 Friday 6:30 PM – 9:30 PM Yogi Group Thrissur Dynamites Vs Danube Idukki Spices Oval – 1 Pool A
9 25-Oct-14 Saturday 7:30 PM – 10:30 PM Seven Seas Trivandrum Royals Vs Dunes Cuisine Kannur Veerans Oval – 1 Pool B
10 25-Oct-14 Saturday 7:30 PM – 10:30 PM Capital CMC Kochi Diwans Vs Rufi Porperties Calicut Zamorins Oval – 2 Pool B
11 30-Oct-14 Thursday 7:30 PM – 10:30 PM Rufi Porperties Calicut Zamorins Vs Seven Seas Trivandrum Royals Oval – 2 Pool B
12 30-Oct-14 Thursday 7:30 PM – 10:30 PM Cricket Lovers Kottayam Crusaders Vs Kaddas- Twin Info Alleppey Ripples Oval – 1 Pool A
13 31-Oct-14 Friday 2:30 PM – 5:30 PM Rufi Properties Calicut Zamorins Vs AGL Concord Palakkad Harvesters Oval – 1 Pool B
14 31-Oct-14 Friday 2:30 PM – 5:30 PM Globelink West Star Pathanamthitta Raja’s Vs Danube Idukki Spices Oval – 2 Pool A
15 31-Oct-14 Friday 6:30 PM – 9:30 PM Kaddas- Twin Info Alleppey Ripples Vs Yogi Group Thrissur Dynamites Oval – 2 Pool A
16 31-Oct-14 Friday 6:30 PM – 9:30 PM One Stop Tourism Kollam Kernels Vs Capital CMC Kochi Diwans Oval – 1 Pool B
17 1-Nov-14 Saturday 7:30 PM – 10:30 PM Globelink West Star Pathanamthitta Raja’s Vs Thumbay Kasargode Leopards Oval – 1 Pool A
18 1-Nov-14 Saturday 7:30 PM – 10:30 PM AGL Concord Palakkad Harvesters Vs Seven Seas Trivandrum Royals Oval – 2 Pool B
19 6-Nov-14 Thursday 7:30 PM – 10:30 PM Cricket Lovers Kottayam Crusaders Vs Thumbay Kasargode Leopards Oval – 2 Pool A
20 6-Nov-14 Thursday 7:30 PM – 10:30 PM Yogi Group Thrissur Dynamites Vs Globelink West Star Pathanamthitta Raja’s Oval – 1 Pool A
21 7-Nov-14 Friday 2:30 PM – 5:30 PM One Stop Tourism Kollam Kernels Vs Rufi Properties Calicut Zamorins Oval – 1 Pool B
22 7-Nov-14 Friday 2:30 PM – 5:30 PM Danube Idukki Spices Vs Thumbay Kasargode Leopards Oval – 2 Pool A
23 7-Nov-14 Friday 6:30 PM – 9:30 PM Kaddas- Twin Info Alleppey Ripples Vs Globelink West Star Pathanamthitta Raja’s Oval – 2 Pool A
24 7-Nov-14 Friday 6:30 PM – 9:30 PM AGL Concord Palakkad Harvesters Vs Dunes Cuisine Kannur Veerans Oval – 1 Pool B
25 8-Nov-14 Saturday 7:30 PM – 10:30 PM Seven Seas Trivandrum Royals Vs Capital CMC Kochi Diwans Oval – 1 Pool B
26 8-Nov-14 Saturday 7:30 PM – 10:30 PM One Stop Tourism Kollam Kernels Vs Dunes Cuisine Kannur Veerans Oval – 2 Pool B
27 9-Nov-14 Sunday 7:30 PM – 10:30 PM Cricket Lovers Kottayam Crusaders Vs Yogi Group Thrissur Dynamites Oval – 2 Pool A
28 12-Nov-14 Wednesday 7:30 PM – 10:30 PM Cricket Lovers Kottayam Crusaders Vs Globelink West Star Pathanamthitta Raja’s Oval – 1 Pool A
29 13-Nov-14 Thursday 7:30 PM – 10:30 PM Danube Idukki Spices Vs Kaddas- Twin Info Alleppey Ripples Oval – 1 Pool A
30 13-Nov-14 Thursday 7:30 PM – 10:30 PM Dunes Cuisine Kannur Veerans Vs Capital CMC Kochi Diwans Oval – 2 Pool B
QUARTER FINALS
31 14-Nov-14 Friday 2:30 PM – 5:30 PM (A1 Vs B4) Oval – 1
32 14-Nov-14 Friday 2:30 PM – 5:30 PM (A2 Vs B3) Oval – 2
33 14-Nov-14 Friday 6:30 PM – 9:30 PM (A4 Vs B1) Oval – 2
34 14-Nov-14 Friday 6:30 PM – 9:30 PM (A3 Vs B2) Oval – 1
SEMI FINALS
35 15-Nov-14 Saturday 7:30 PM – 10:30 PM QF 1 Vs QF 3 Oval – 2
36 15-Nov-14 Saturday 7:30 PM – 10:30 PM QF 2 Vs QF 4 Oval – 1
FINAL
37 21-Nov-14 Friday 7:30 PM – 10:30 PM Oval – 1

Archive

Match Schedule Season 2
Match Schedule Season 1